Bueparken 64 i Ballerup er solgt for 4.665.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Ballerup og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES By Ballerup følger boligmarkedet i og omkring Ballerup. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Bueparken 64 solgt for 4.665.000 kr.

Boligen overtages af Shano Jangi Hamid Bahram og Lannia Rostam den 21. april. Køberen har betalt 4.665.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.292 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.350.000 og boligen er derfor handlet til 99% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 154 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 700 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Ballerup-Smørum

Bøndermosevej 32 solgt for 4.200.000 kr.

Boligen overtages af Pia Kjær den 18. maj. Køberen har betalt 4.200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 38.532 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.900.000 og boligen er derfor handlet til 121% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 109 kvm. og er opført i 1964. Grunden er på 760 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Ballerup-Smørum

Højagerparken 53, st. tv solgt for 2.800.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 27. april. Køberen har betalt 2.800.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 28.866 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 630.000 og boligen er derfor handlet til 344% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 97 kvm. og er opført i 1973.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Ballerup-Smørum

Højagerparken 4, st. tv solgt for 2.227.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 22. april. Køberen har betalt 2.227.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 39.070 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 700.000 og boligen er derfor handlet til 218% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 57 kvm. og er opført i 1944.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Ballerup - Smørum

Gl Rådhusvej 38, 2. th solgt for 2.100.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 21. maj. Køberen har betalt 2.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 35.000 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 740.000 og boligen er derfor handlet til 184% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 60 kvm. og er opført i 1954. Grunden er på 6.703 kvm.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk