Ballerup Kommune søger en erfaren og samarbejdsorienteret centerchef til Center for Social og Arbejdsmarked, der skal forestå opbygningen af et nyt center. Centerchefen bliver desuden en del af kommunens samlede chefgruppe.
Kan du jonglere de enkelte personalesager og en strategisk udvikling af HR for Arktisk Kommando, så du gør det hele mere attraktivt?
Kan du jonglere de enkelte personalesager og en strategisk udvikling af HR for Arktisk Kommando, så du gør det hele mere attraktivt?
Er du en udpræget holdspiller og får du det helt rette flow i din arbejdsdag, når opgaverne er ligeså alsidige, som dagene er dynamiske? Så skal du læse videre her.
Har du lyst til en spændende stilling, hvor opgaven er at hjælpe sygemeldte borgere tilbage på arbejdsmarkedet. Stillingen er et barselsvikariat af op til et års varighed.
Ønsker du et arbejde, hvor du kan se, at du gør en forskel gennem patienternes personlige udvikling? Vi søger en kollega til vores døgnafsnit 6, der ud fra en pædagogiske tilgang kan styrke vores behandling og recovery indsats.
- Vil du arbejde i en virksomhed, hvor trivsel, fællesskab og frihed under ansvar, står øverst på agendaen?
Ballerup Kommune søger social- og sundhedsassistentelever:
Ballerup Kommune søger social- og sundhedshjælperelever:
Vi tilbyder en spændende, nyoprettet stilling som studieunit-ansvarlig og koordinerende daglig vejleder for SSA- og SSH-elever ved Plejehjemmene Egely og Kirstinehaven med weekendvagt hver 3. weekend.
For en virksomhed i Ballerup søger vi ekstra assistance!
Kunne du tænke dig en stilling, hvor du er med til at styrke og iværksætte spændende indsatser, bl.a. indenfor ledelsesudvikling, på et stort psykiatrisk center?
Er du leder med empati og forståelse for diversitet for at få det optimale ud af opgaven?
Vi søger en teamleder til at lede vores Hypervisor og Citrix Team. Den ideelle kandidat har såvel erfaring med og kompetencer inden for personaleledelse, It økonomi og Serviceledelse.
Statens It søger dygtige netværksspecialister, der vil være med til at opbygge den danske stats nye it-infrastruktur og vedligeholde den nuværende, så vores kunder fortsat har stabil og sikker drift.